Brušenje in štokanje betona
Brušenje betona je postopek površinske obdelave, pri katerem se odstrani zgornji sloj betona s pomočjo diamantnih brusilnih orodij. Cilj brušenja je doseči gladko, enakomerno in sijočo površino betona. Ta tehnika omogoča poudarjanje naravnega lepila betona in izboljšuje estetski videz površine. Brušenje se običajno izvaja z različnimi razredimi brusilnimi ploščami, ki postopoma odstranjujejo plast betona, dokler ni dosežen želeni zaključek.

Za pripravo tal je potrebno najprej surov in posušen beton grobo zbrusiti z uporabo različnih zrnatosti diamantnih orodij. S tem zagotovimo želeno vidnost agregata v betonu. Nato se uporabijo orodja za za fino brušenje in poliranje. Po vsakem brušenju se odvečni material/prah odstrani z dodatnim odsesavanjem. Želeni izgled površine narekuje število postopkov in uporabo primernih kemikalij za utrjevanje betona.

PCD segment je uporaben pripomoček pri predpripravi površine za brušenje, omogoča odstranjevanje tankih nanosov z betonskih površin do 3 mm. Zelo dobro se obnese pri odstranjevanju barve, talnih nečistoč, ostankov lepila in preprog itd. Odstranil bo premaz z najmanjšim možnim vplivom na površino pod premazom.

Diamatni segmenti s kovinskimi vezmi omogočajo hiter odvzem povšinskega sloja betona. Število ponovitev z različnimi granulacijami je odvisno od želenega izgleda površine, v primeru želje po bolj vidnem agregatu v betonu, se opravi več ponovitev in uporabi primerne kemikalije za zaščito in željen končni izgled površine.

Štokanje betona je postopek za obdelavo različnih površin, z njimi odstrnimo nečistoče in hkrati profiliramo površine z namenom zagotovitve protizdrstne strukture. Glede na želeno strukturo so na voljo v različnih razredih za grobe (zelene), srednje grobe (oranžne) in fine (rumene) površine.

Brušen beton je izjemno priljubljena izbira za talne obloge, saj omogoča široko paleto estetskih in funkcionalnih površin. Postopek brušenja betona obsega odstranjevanje zgornje plasti betonske površine s pomočjo brusnih segmentov, kar pripomore k ustvarjanju gladkih in privlačnih zaključkov. Odvisno od metodologije brušenja in uporabljenih materialov lahko dosežemo različne vrste površin:
- Gladka površina: Z uporabo finejših brusnih segmentov lahko ustvarimo izjemno gladko in polirano betonsko površino, ki je primerna za sodobne in minimalistične notranje prostore. Ta površina je enostavna za čiščenje in vzdrževanje ter daje prostorom eleganten videz.
- Terrazzo videz: Brušen beton lahko vključuje različne agregate, kot so barvni kamenčki ali steklene kroglice, ki se obravnavajo pri brušenju, kar ustvarja značilen terrazzo videz. Ta način daje površini unikaten in umetniški izgled ter je odlična izbira za komercialne prostore, kot so trgovski centri ali restavracije.
- Mat površina: Matirano brušenje zagotavlja manj sijaja, kar je primerno za prostore, kjer je zahtevano manj odseva svetlobe. Takšna površina je tudi manj drsna, kar povečuje varnost v komercialnih in industrijskih okoljih.
- Strukturirana površina: S specifičnimi tehnikami brušenja lahko ustvarimo teksturirane ali strukturirane površine, ki dodajo vizualno globino in interes. Te površine so pogosto uporabljene v zunanjih prostorih ali v prostorih, kjer je potrebna dodatna oprijemljivost.
- Polirana površina: Poliranje betona daje površini visok sijaj in izboljšuje trdnost ter odpornost na obrabo. Ta postopek je idealen za prostore, kjer je potrebna visoka estetika, kot so trgovine, razstavišča in poslovni prostori.
S pravilnim brušenjem betona je mogoče doseči širok spekter zaključkov, ki ustrezajo različnim estetskim in funkcionalnim potrebam, hkrati pa nudijo dolgotrajno vzdržljivost in enostavno vzdrževanje.
AKCIJSKI IZDELKI